O mnie

Czyli info o autorze tej strony.
 
Bartosz Łuczak

Bartosz Łuczak

 
Strzelectwem interesuje się od dzieciństwa, czynnie od 2002 roku.
Zaczynałem od konkurencji strzelectwa terenowego Field Target.
Od 2012 r. strzelam ogólnie pojęty „długi dystans” oraz elaboruję amunicję.

Przez lata biorąc udział (dzięki wyrozumiałości żony i rodziny) w setkach zawodów strzeleckich w Polsce i za granicą zyskiwałem doświadczenie, które z czasem zaczęło przynosić rezultaty. W roku 2017 karabinem Heckler&Koch HK-MR308 A3-G28 z optyką Bushnell Tactical 3,5-21x50 wygrałem całoroczne zmagania w lidze F-class w klasie semi-auto.

Z racji tego, że zawodowo zajmuję się grafiką i fotografią myślę, że strona wizualna MilDot.pl będzie jego mocnym punktem – oczywiście warstwa merytoryczna również 🙂

Z czego obecnie strzelam, co używam

Karabin: Sabatti Tactical Desert kal. 308WIN
Optyka: Kahles K1050 MOAK
Montaż: SPUHR SP3601 + szyna Contessa
Bipod: Atlas BT46-LW17 PSR
Spektyw: Meopta Meostar S2 82 HD + okular 20-70x
Stacja pogodowa z komputerem balistycznym Applied Balistic: Kestrel 5700 Elite Bluetooth LINK
Radar balistyczny (pomiar prędkości): LabRadar
Dalmierz: Leica RangeMaster 1200

 

Czym jest i dlaczego powstał MilDot.pl – Długi dystans online?

Strzelectwo długodystansowe istnieje na świecie od dawna. W ostatnich kilku latach możemy mówić o prawdziwym boomie w naszym kraju na tego rodzaju strzelanie. Organizowane jest wiele zawodów o różnych formułach – w konkurencjach zarówno typowo tarczowych, jak i taktycznych. Zainteresowani mogą skorzystać z mnóstwa szkoleń, kursów strzeleckich i elaboracji amunicji. Tworzą się profesjonalne teamy reprezentujące producentów broni, optyki i wyposażenia. Rozrasta się również oferta firm handlujących bronią, optyką, komponentami do elaboracji i wszystkimi akcesoriami niezbędnymi do „posyłania” pocisku na dłuuuuugie odległości.

W „sieci” znajdziemy wiele informacji poświęconych różnym rodzajom strzelectwa, jednak brakuje w polskim Internecie strony, która byłaby tylko i wyłącznie o strzelectwie długodystansowym. W związku z tym chciałbym właśnie na „MILDOT.PL – Długi dystans online” stworzyć takie miejsce – w którym każdy nowy, jak i praktykujący już strzelec długodystansowy otrzyma jak najwięcej informacji o zawodach, sprzęcie, elaboracji amunicji, szkoleniach i treningach. Czy to się uda? Myślę, że tak – trzeba trochę pracy i cierpliwości, która jest (a przynajmniej powinna być) dominującą cechą strzelca precyzyjnego. A dlaczego MilDot.pl – tego chyba żadnemu “długodystansowcowi” tłumaczyć nie muszę…

Bartosz Łuczak

O mnie

Strzelectwem interesuje się od dzieciństwa, czynnie od 2002 roku. Zaczynałem od konkurencji strzelectwa terenowego Field Target. Od 2012 r. strzelam ogólnie pojęty „długi dystans” oraz elaboruję amunicję.
mjr rez. Wojciech Jagielski

mjr rez. Wojciech Jagielski

Strzelectwem długodystansowym zajmowałem się zawodowo od 2007 do 2012.
W tych latach założyłem i prowadziłem pierwszy ośrodek szkoleniowy dla snajperów.
Jestem współautorem programów szkoleń i strzelań dla strzelców wyborowych / snajperów Wojsk Lądowych. Współorganizowałem pierwsze edycje Longshot’a, uczestniczyłem w kilku szkoleniach, konferencjach i seminariach dla snajperów zarówno w Europie jak i za Oceanem.
Od 2013 roku kontynuuję moją pasję, ale już bez munduru.

Z Bartkiem spiknąłem się na któryś zawodach F-classowych i tak powstał pomysł MilDot.pl – zobaczymy jak nam wyjdzie.

Z czego obecnie strzelam, co używam

Karabin 1: Tikka T3 Sporter kal. 308WIN
Montaż: SPUHR
Optyka: Swarovski X5 1/8 MOA
Dwójnóg: Fortmeier

Karabin 2: Unique Alpine TPG3 A4 kal. 308WIN
Montaż: SPUHR
Optyka: Kahles 624i
Dwójnóg: Fortmeier

Kalkulator balistyczny: APEXO AFS
Dalmierz: Leica RangeMaster 1600B
Pomiar prędkości: SuperChrono